Torstairastit 2014

Linkit Torstairastien pitopaikoille (GoogleMaps) Huom! kaikki Torstairastien lähtöpaikat.

Lähtöaika 17:00 – 18:30 ellei toisin mainita. Syyskuussa 16:30 – 18:00.

 

No Pvm Paikka / Kartta
Tulokset Ratamestarit Huom
1 24.4. Rauhalahden leirintäalue
Katiskaniemi / Kivilampi
1:4000
T V Markku Kotamäki
Aarne Keurulainen
2 1.5. Yliopisto Snellmania
Savilahti 1:4000
T V Markku Kotamäki
Ari Hyyryläinen
Pekka Sonninen
HUOM! klo 14 – 16
Sprintti
3 3.5.
lau
Kuopio-halli / Forte-Sport
Puijonlaakso, sprintti
T V Timo ja Aleksi Tuovinen lauantai
klo 10 – 12
4 8.5. Puijon hiihtostadion
Puijon torni
T V Kalle Huttunen
Merja ja Petri Airaksinen
Suunnistajan kauppa
paikalla
5 15.5. Kolmisoppi Leväsentie
Kolmisoppi
T V Seppo Karjalainen
Viljo Kajava
6 22.5. Neulamäen vesitorni
Neulamäki
T V Ossi Lakkala
Tiina Sundvall
Päivi Mänttäri
7 29.5. Vehmersalmi
Puutossalmen- ja Enonlahdentien risteys
T V Markku Kotamäki
Aarne Keurulainen
klo 14 – 17
Paikoitustilaa rajoitetusti, kimppakyytejä kiitos.
8 5.6. Lippumäen liikuntapuisto
Jynkänvuori
T V Markku Kotamäki
Markus Karjalainen
Pekka Sonninen
12.6. EI RASTEJA!
9 19.6. Puijonsarven koulu
Puijonsarvi
T V Eino ja Minna
Launonen
klo 16 – 18
10 26.6. Pirtin koulu
Pirtti
T V Markku Kotamäki
Aarne Keurulainen
11 3.7. Vartiala
Ryönänkangas
T V Niilo ja Raija Puhakka
Kari ja Leena Heinonen
12 10.7. Kaislanen
Ylämäki
T V  Markku Kotamäki
13 17.7. Sorsasalo
Sorsasalo
T V Niilo ja Raija Puhakka
Kari ja Leena Heinonen
14 24.7. Rytky
Havukkamäki
T V Niilo ja Raija Puhakka
Kari ja Leena Heinonen
15 31.7. Ala-Antikkala
Puijo
T V Juha Karhunen
Anni Karhunen
16 7.8. Lippumäen liikuntapuisto
Jynkänvuori
T V Ari Hyyryläinen
Ossi Lakkala
Markku Kotamäki
17 14.8. Riistavesi
Vaaru
T V Seppo ja Eeva Nissinen
18 21.8. Rautaniemi
Rautaniemi
T V Seppo Karjalainen
Viljo Kajava
19 28.8. Neulamäen urheilukenttä
Vuorilampi
T V Sakari Hyvönen
Tiina Sundvall
Ritva Laukkanen
Suunnistajan kauppa
paikalla
20 4.9. Jynkän koulu
Jynkkä
T V Mauno Korhonen
Lauri Lehtinen
klo 16.30-18.00
21 11.9. Pitkälahden koulu
Petosenmäki 1:5000
T V Aarne Keurulainen
Juha Markkanen
klo 16.30-18.00
22 18.9. Rajalan koulu
Puijonlaakso sprintti 1:4000
T V Jukka Lavi
Pekka Sonninen
Pertti Pitkänen
klo 16.30-18.00