Torstairastit 2019

IN5

Kuntosuunnistajan vakuutus
Hanki edullinen kuntosuunnistajan vakuutus. Kuntovakuutus
Vakuutus maksaa vain 15 €. Tarkemmin tietoja suunnistusliiton sivuilta. (linkki)
Käytä ostaessasi KuoSun Torsujen tunnusta 249. Suoraan ostamaan viereistä kuvaa klikkaamalla.

Vuonna Torstairastit löydät myös Rastilipusta. Seuraa sivuja.


Lähtöaika 17:00 – 18:30 ellei toisin mainita. 30.8. alkaen 16:30 – 18:00.

 

 

No Pvm Klo Paikka / Kartta Tul. Ratamestarit Huom
1 25.4. 17-18:30  Rautaniemi   Torsu Team

Opaste

2 2.5. 17-18:30 Kolmisoppi   Kolmisopintie T
V
Jorma Joutsensaari, Raimo Kariniemi Opaste
3 9.5. 17-18:30 Puijo, hiihtostadion T
V
Merja ja Petri Airaksinen, Kalle Huttunen Suunnistajan kauppa
4 16.5. 17-18:30  Vartiala T
V
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen  
5 23.5. 17-18:30  Sorsasalo T
V
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen  
6 30.5. 17-18:30  Ala-Antikala T
V
Arto Vesterbacka
Seppo Karjalainen
Suunnistajan kauppa
7 6.6. 17-18:30 Kolmisoppi Leväsentie, Vuorilampi T
V
Ville Pasanen, Päivi Pasanen, Jaana Tolppanen  
8 13.6. 17-18:30  Jynkänvuori T
V
Markku Kellomäki, Juha Markkanen, Lauri Sutinen,  Tuomo Ronkainen  
9 20.6. 17-18:30  Puijonsarvi T
V
Eino Launonen, Tiina Laitinen  
10 27.6. 17-18:30  Pirtti T
V
Asta Sajaniemi, Mervi Räsänen, Tiina Sundvall  
11 4.7. 17-18:30  Jynkänkoulu T
V
Tuomo Lyhty, Kari Seppänen, Niina Lintu  
  su 14.7.    Rautavaara

T
V

Fin5 rataryhmä Fin5
  ma 15.7.    Rautavaara T
V
Fin5 rataryhmä Fin5 
  ke 17.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
  to 18.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
  pe 19.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
12 25.7. 17-18:30  Jynkänvuori T
V

Toni Auvinen

 
13 1.8. 17-18:30  Ylämäki T
V
Jukka Auvinen, Juha Minkkinen  
14 8.8. 17-18:30  Puijo, Stadion T
V
Anette Hall, Antti Korventausta Suunnistajan kauppa
15 15.8. 17-18:30  Pieni-Neulamäki T
V

Mauno Korhonen, Seppo Karjalainen

 

 
16 22.8. 17-18:30  Rautaniemi T
V
Sampo Hyppölä, Mika Loven  
17 29.8. 16.30 – 18.00  Hussonmäki T
V
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen  
18 5.9. 16.30 – 18.00   Vehmasmäki T
V
Nygårdit  
19 12.9. 16.30 – 18.00  Jynkän koulu T
V
Mikko Karjalainen, Krista Laine, Olli Himanen  
20 19.9. 16.30 – 18.00  Pirtti T
V
Juuso Lehtivarjo, Jussi Rytkönen  
21 26.9. 16.30 – 18.00  Puijonlaakso T
V
Jukka Lavi  
22 la 5.10. 11.00 – 13.00  Tahko/Rautavaara T
V
  Seuramestaruuskisat, päivä- ja yökilpailu
23 3.10. 20.00 – 21.00  Pirtti T
V

Tuomo Lyhty

 
24 10.10. 20.00 – 21.00  Vaivanen T
V

Hannu Airila,

Jere Pajunen

 Yö
25 17.10. 19.30 – 20.30  Lippumäki T
V
Aarne Keurulainen  Yö