Torstairastit 2019

tuloksetKuntosuunnistajan vakuutus
Hanki edullinen kuntosuunnistajan vakuutus. Kuntovakuutus
Vakuutus maksaa vain 15 €. Tarkemmin tietoja suunnistusliiton sivuilta. (linkki)
Käytä ostaessasi KuoSun Torsujen tunnusta 249. Suoraan ostamaan viereistä kuvaa klikkaamalla.

Vuonna Torstairastit löydät myös Rastilipusta. Seuraa sivuja.


Lähtöaika 17:00 – 18:30 ellei toisin mainita. 30.8. alkaen 16:30 – 18:00.

 

 

No Pvm Klo Paikka / Kartta Tul. Ratamestarit Huom
1 25.4. 17-18:30  Rautaniemi tulokset
väliajat
Torsu Team

Opaste

2 2.5. 17-18:30 Kolmisoppi   Kolmisopintie tulokset
väliajat
Jorma Joutsensaari, Raimo Kariniemi Opaste
3 9.5. 17-18:30 Puijo, hiihtostadion tulokset
väliajat
Merja ja Petri Airaksinen, Kalle Huttunen

Suunnistajan kauppa
Opaste

4 16.5. 17-18:30  Vartiala tulokset
väliajat
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen Opaste
5 23.5. 17-18:30  Sorsasalo tulokset
väliajat
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen  Opaste
6 30.5. 17-18:30  Ala-Antikala tulokset
väliajat
Arto Vesterbacka
Seppo Karjalainen
Aarne Keurulainen

Suunnistajan kauppa
Opaste

7 6.6. 17-18:30 Kolmisoppi Leväsentie, Vuorilampi tulokset
väliajat
Ville Pasanen, Päivi Pasanen, Jaana Tolppanen  Opaste
8 13.6. 17-18:30  Jynkänvuori tulokset
väliajat
Markku Kellomäki, Juha Markkanen, Lauri Sutinen,  Tuomo Ronkainen  Opaste
9 20.6. 17-18:30  Puijonsarvi tulokset
väliajat
Eino Launonen, Tiina Laitinen
Aarne Keurulainen
 Opaste
10 27.6. 17-18:30  Pirtti tulokset
väliajat
Asta Sajaniemi, Mervi Räsänen, Tiina Sundvall  Opaste
11 4.7. 17-18:30  Jynkänkoulu tulokset
väliajat
Tuomo Lyhty, Kari Seppänen, Niina Lintu  Opaste
  su 14.7.    Rautavaara

T
V

Fin5 rataryhmä Fin5
  ma 15.7.    Rautavaara T
V
Fin5 rataryhmä Fin5 
  ke 17.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
  to 18.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
  pe 19.7.    Tahkovuori T
V
Fin5 rataryhmä  Fin5
12 25.7. 17-18:30  Jynkänvuori tulokset
väliajat

Toni Auvinen

 
13 1.8. 17-18:30  Ylämäki tulokset
väliajat
Jukka Auvinen, Juha Minkkinen torsupaikka
14 8.8. 17-18:30  Puijo, Stadion tulokset
väliajat
Anette Hall, Antti Korventausta
Eija Pietilä
Suunnistajan kauppa
torsupaikka
15 15.8. 17-18:30  Pieni-Neulamäki tulokset
väliajat

Mauno Korhonen, Seppo Karjalainen
Aarne Keurulainen

Opaste
16 22.8. 17-18:30  Rautaniemi tulokset
väliajat
Sampo Hyppölä, Mika Loven Opaste
17 29.8. 16.30 – 18.00  Hussonmäki tulokset
väliajat
Raija ja Niilo Puhakka, Kari Heinonen Opaste
18 5.9. 16.30 – 18.00   Vehmasmäki tulokset
väliajat
Nygårdit Opaste
19 12.9. 16.30 – 18.00  Jynkän koulu tulokset
väliajat
Mikko Karjalainen, Krista Laine, Olli Himanen Opaste
20 19.9. 16.30 – 18.00  Pirtti tulokset
väliajat
Juuso Lehtivarjo, Jussi Rytkönen Opaste
21 26.9. 16.30 – 18.00  Puijonlaakso tulokset
väliajat
Jukka Lavi
Pekka Sonninen
Opaste
22 3.10. 19.30 – 21.00  Pirtti tulokset
väliajat
kuosusmyö

Tuomo Lyhty

 
seuranmestaruus
yö-kilpailu
Opaste
23 su
6.10.
11.00 – 12.30  Rautavaara tulokset
väliajat
kuosu_sm
 

Seuramestaruuskisat, päiväkilpailu

Opaste

24 10.10. 19.00 – 20.00  Vaivanen tulokset
väliajat

Hannu Airila,

Jere Pajunen


Opaste
25 17.10. 19.00 – 20.00  Jynkänvuori
1:7500
T
V
Aarne Keurulainen
Opaste